Eko tjedan u produženom boravku

Autor: Silvija Blažina, 2. 5. 2018.

Produženi boravak ove je godine posvetio puno vremena obilježavanju Dana planeta Zemlje. Dok su učenici prvog razreda izrađivali svoju eko slikovnicu, drugi, treći i četvrti razred bavio se uvježbavanjem lutkarske predstave "Oblak Zamazanko". Lutke za predstavu izradili su sami.

Zajedničkim snagama učenici svih četiriju razreda napravili su društvenu igru „Čovječe, razvrstaj smeće“. Ova eko igra podsjeća na popularnu igru „Čovječe ne ljuti se“, ali su za njezinu izradu korišteni otpadni materijali poput čepova, kutijica, recikliranog papira i sl. Pobjednik igre je onaj igrač koji prvi „razvrsta smeće“ u za to predviđeni spremnik,  odnosno prvi pospremi čepove određene boje u svoju kućicu.

Nadalje, učenici su rješavali premetaljke i labirinte na temu ekologije, a razveselili su se i pjevanjem pjesme „Eko obitelj“.

Svoju zrelost i ekološku osviještenost učenici su pokazali u raspravi nakon odgledanih prezentacija „Dan planete Zemlje“ i „Zaštita i čuvanje okoliša“. Sudeći prema njihovim razmišljanjima i idejama, možemo biti mirni da Zemlju ostavljamo u dobrim rukama.

Svoje misli i ideje učenici su napisali u obliku eko poruka i izradili veliki plakat kako bi zaključili ovaj ekološki tjedan u produženom boravku.

« Studeni 2018 »

> PŠ ŠKRLJEVO  > PRODUŽENI BORAVAK - ŠKRLJEVO
Osnovna škola Bakar / Lokaj 196, HR-51222 Bakar / www.os-bakar.skole.hr / ured@os-bakar.skole.hr